Візерунок із зірок

Безболісне видалення зубів

від 1 000 грн*
* Ціна вказана на 01.10.2022 і може змінитися з плином часу. Точна вартість послуги буде визначена після консультації лікаря
Візерунок з крапок Візерунок з крапок

Іноді видалення зубів займає хвилину, іноді вимагає набагато більше часу, але боятися його не варто в будь-якому випадку. Успіхи сучасної стоматології роблять видалення зубів нестрашним і делікатним - навіть для маленьких пацієнтів.

Сучасна стоматологія – не така, як раніше. Сьогоднішні методики не тільки ефективні, але і максимально зручні для пацієнта – навіть коли справа стосується видалення зубів. Хірургічна стоматологія стає менш травматичною, не потребує грубої сили і не обмежується видаленням зубів «одним рухом».

Ціна видалення зубів формується з вартості обладнання, матеріалів і роботи лікаря.

Коли зуб не варто рятувати?

Запалення, травми зубів, захворювання ясен, погана гігієна, скупченість або неправильне розташування – всі ці проблеми на певній стадії стають причиною видалення зубів. Основною причиною видалення зубів є карієс. Каріозне руйнування, яке почалося в зубі, переходить в нерв, потім – в періодонт, кістку і м’які тканини. Якщо руйнування зуба йде глибоко під ясна, то він, на жаль, підлягає видаленню.

Коли зуб є причиною гострого запалення і не піддається консервативному лікуванню, його видаляють в екстреному порядку. Інші випадки видалення зубів – планові, і дозволяють перед видаленням спланувати подальшу імплантацію і протезування.

Лікар, приймаючи рішення, видаляти зуб, чи ні, керується індивідуальними особливостями пацієнта і об’єктивним станом зуба. На прийняття рішень впливають ступінь зруйнованості зуба, глибина каріозної порожнини, її розташування щодо пульпи – судинно-нервового пучка, наявність тріщин, гігієна порожнини рота.

Перед процедурою стоматолог проведе діагностику і опитування, збере інформацію про прийнятих медикаментах, перенесених і хронічних захворюваннях. Екстракція зубів – це хірургічна операція, тому лікар повинен бути в курсі станів, через які пацієнт більш вразливий до інфекції:

  • Серцево-судинних захворювань;
  • Захворювань печінки;
  • Захворювань крові;
  • Ослабленою імунною системи;
  • Нещодавно перенесених операцій;
  • Вагітності.
Фонове фото послуги стоматолога

Дізнайтеся подробиці

  • Етапи видалення зубів
  • Щадне або атравматичного видалення зубів
  • Видалення зубів мудрості
  • Видалення молочних зубів

Етапи видалення зубів

Перед хірургічним втручанням стоматолог обов’язково проводить чистку. Якщо порожнину рота перед проведенням операції не санірувана, є ризик занесення інфекції.

На наступному етапі пацієнту проводиться анестезія. Попередньо лікар обробляє порожнину рота, використовуючи аплікаційну анестезію, щоб пацієнт не відчував і не боявся введення ін’єкцій для знеболювання.

Далі застосовується ін’єкційна інфільтраційна або провідникова анестезія. При використанні інфільтраційної анестезії лікар вводить анестезуючий розчин в місце оперативного втручання – знеболюється тільки конкретну ділянку. Друга, провідникова – вводиться в область нерва, пов’язаного з місцем оперативного втручання. Пацієнт при цьому відчуває оніміння цілого фрагмента щелепи. Така анестезія використовується під час комплексного оперативного втручання.

Типове видалення зуба є розхитування зуба і добування кореня за допомогою спеціальних інструментів – елеватора, люксатора і щипців. Тривалість видалення зуба безпосередньо залежить від складності операції. Для типового видалення тривалість операції складає 30 хвилин, включаючи підготовку до і ревізію після.

Саме видалення, що не обтяжене ускладненнями, займе всього кілька хвилин. Складне, або атиповие видалення зубів, може займати кілька годин. А особлива методика щадного, або атравматичного, видалення – навіть кілька днів.

Після видалення зуба хірург проводить ретельну ревізію лунки: в ній повинен утворитися кров’яний згусток, який забезпечить успішне загоєння рани. При необхідності на це місце накладаються шви.

Після цього стоматолог визначає, коли пацієнту слід прийти на наступний огляд. Залежно від складності видалення, наступних оглядів може бути кілька;

Лікар призначає знеболюючі препарати і антисептики, дає рекомендації по догляду. Протягом двох днів доведеться утриматися від гарячої їжі і полоскання рота. Крім того – рекомендується не гріти місце видалення зуба, в тому числі і рукою. Наступний прийом їжі після видалення – через дві години.

Видаливши зуб, можна спокійно вирушати додому. Якийсь час доведеться походити з тампоном у роті, який зупинить кровотечі, а губи і щоки тимчасово будуть затерплими – ось і всі незручності, які приносить видалення.

Потрібно пам’ятати, що видаливши зуб, залишати на його місці порожній проміжок чревате наслідками. На місці видаленого зуба стоншується кісткова тканина, сусідні зуби нахиляються в порожній проміжок, інші поступово змінюють своє положення. Жувальна навантаження розподіляється нерівномірно, а в особливо складних випадках деформується лицьовій скелет.

Тому, плануючи видалення зуба, лікар-стоматолог продумує його подальше відновлення, в тому числі – імплантацію і протезування. У деяких випадках вдаються до тимчасового протезування.

Щадне або атравматичного видалення зубів

В сімейної стоматології «Ваш Зубний» в Одесі проводять хірургічні маніпуляції будь-якої складності. У тому числі – атравматичного видалення зубів.

Звичне видалення «одним рухом» чинить тиск на кістку, може вести до порушення харчування кісткової і м’яких тканин, в результаті – до атрофії кістки. Тим часом, для подальшого відновлення зуба важливо, щоб кістка навколо лунки збереглася в максимальному обсязі.

Коли хірург розділяє всі корені, акуратно розпилює зуб і видаляє його крок за кроком, операція менш травматична, кісткова тканина зберігається, а рана завжди заживає швидше. Таке видалення зубів займає більше часу, проте створює оптимальні умови для подальшої імплантації та протезування.

Видалення зубів мудрості

Як би віртуозно не лікували зуб, є ситуації, коли за нього не варто боротися. Часто це стосується зубів мудрості, по-іншому – третіх молярів або вісімок. Якщо вони розташовуються неправильно, шкодять сусіднім зубам і м’яким тканинам, провокують скупчення нальоту, то, швидше за все, підлягають видаленню.

Цікавий факт – у одного з десяти чоловік зуби мудрості взагалі не прорізуються. І це ніяк не визначає рівень знань і досвідченості людини: просто зуби мудрості – це рудиментарний орган. Спочатку вони призначалися для того, щоб людина у великій кількості мала змогу пережовувати тверду їжу.

Історично складається так, що від покоління до покоління їжа людей стає м’якшою. Без стимуляції розміри щелепної кістки та м’язова маса жувального апарату в процесі еволюції поступово зменшилися. Тому обсяг щелепи сучасної людини не дозволяє повноцінно розмістити зуби мудрості. Звідси їхня особливість – патологічне прорізування, яке ускладнює життя їх власникам.

Зуби мудрості прорізуються довільно в різних напрямках, причому можуть виходити назовні тільки частково або не виходити взагалі.

Неправильне прорізування зубів мудрості відбувається через те, що в зубній дузі недостатньо місця для їх розвитку, їм часто заважають сусідні зуби, і тому зуби мудрості не можуть зайняти нормальне, вертикальне положення.

Деформований зуб мудрості може стати причиною різних запальних процесів у всій порожнині рота, шкодить сусіднім зубам, формує неправильний прикус.

Основні причини видалення зубів мудрості – це їх топографічно неправильне розташування, ретенция і напівретенція. Найчастіше зуби мудрості починають турбувати саме через напівретенцію – неповного прорізування. Напівретенція стає причиною багатьох стоматологічних захворювань: карієсу, пульпіту, періодонтиту та інших.

Ретенция – це повне непрорізування зуба мудрості. Такий зуб не видно в порожнині рота, проте він стає причиною сильного болю, часто віддає в вухо або скроню.

Зуби мудрості часто видаляють до того, як повністю сформується їх коренева система: зуб зі сформованим коренем видалити складніше. Однак потрібно їх видаляти, чи ні – лікар вирішує в індивідуальному порядку.

Прямі показання до видалення зубів мудрості:

  • Глибокий карієс зуба мудрості, який не піддається лікуванню

Процес появи зубів мудрості займає тривалий час, і нерідко вони уражаються карієсом ще до того, як повністю прорізуються. Лікування цих зубів проблематично: до них ускладнений доступ, необхідність тримати під час лікувальної процедури рот широко відкритим у багатьох пацієнтів викликає дискомфорт і навіть блювотний рефлекс.

Тому, якщо лікар бачить, що зуб має глибокі пошкодження в результаті карієсу, лікування в конкретному випадку важко і в підсумку все одно виникне рецидив захворювання – приймається рішення про видалення зуба мудрості.

  • Зуб мудрості є причиною порушення гігієни порожнини рота

Бувають ситуації, коли зуб частково прорізується і зупиняється. Такий зуб прикритий зверху м’якими тканинами – на медичному сленгу «капюшоном», який представляє собою клапоть слизової, що не прикріпленою до кістки. Під капюшоном постійно накопичується слина, м’який наліт. Цю застояну суміш неможливо повністю вимити, вичистити або виполоскати – тоді розвивається запалення «капюшона» – перикоронарит (так називають запалення тканин ясен, що оточують зуби мудрості).

У даній ситуації лікарю необхідно правильно скласти прогноз і вибрати метод лікування. Іноді при перікоронариті вдаються до розсіченню м’яких тканин ( «капюшона»). Однак якщо зуб мудрості спочатку розташований неправильно і не бере участі в акті жування, то в подальшому від нього буде більше проблем, ніж користі, і краще його відразу видалити.

Буває, що між зубом мудрості і сусіднім зубом утворюється зубодеснева кишеня (щілина між тканиною ясна і зубом), яку неможливо якісно почистити, там постійно накопичується їжа, що є причиною неприємного запаху з рота. Періодичні запалення зубодесневого кишені навколо зуба мудрості – теж служать причиною його видалення.

  • Зуб мудрості є причиною одонтогенного запалення (тобто запалення через зуба)

Специфічне розташування зубів мудрості (зокрема, верхніх) полягає в тому, що їх коріння близько підходять до дна гайморових пазух. Тому нерідко над запаленим зубом розвивається односторонній гайморит, який може швидко поширитися і на сусідню пазуху.

Якщо через запалення верхнього зуба мудрості виникає так званий одонтогенний гайморит – в таких випадках також приймається рішення про видалення зуба. А ось запальний процес в нижніх зубах мудрості, які розташовуються в безпосередній близькості до 3-ї гілки трійчастого нерва, може викликати неврит.

  • Зуб мудрості турбує і є причиною порушення прикусу

Особливі проблеми з зубом мудрості пов’язані з тим, що при неправильному положенні він може деформувати прикус. Коли починає прорізуватися зуб мудрості, всі інші зуби вже сформовані, і є частиною постійного прикусу. Розташований горизонтально або під кутом зуб мудрості (неправильна орієнтація зуба в кістки називається «дистопія») тисне на сусідні зуби і викликає їх зміщення. В цьому випадку потрібно звертатися до лікаря, який може визначити подальший прогноз і долю зуба мудрості.

Іноді зуби мудрості виходять збоку ясна – в цьому випадку під час їжі пацієнт буде прикушувати щоку або зуб буде натирати щоку. Ускладнюється щоденна гігієна такого зуба: його складно очистити від залишків їжі, і тому він сильно схильний до карієсу. Як правило, якщо не видалити в плановому порядку, такий зуб видаляють, коли в ньому розвивається пульпіт.

Факторами, які будуть виступати на користь збереження зуба, є: по-перше, повноцінно сформована, прикріплена слизова оболонка навколо зуба, яка забезпечує йому стійке положення. Другий момент – зуб повинен бути повноцінним функціональною одиницею, тобто він повинен брати участь в процесі пережовування їжі. І по-третє, область навколо зуба мудрості повинна якісно очищатися. Якщо ці фактори відсутні – зуб мудрості рекомендується до видалення.

Просте і складне видалення зуба мудрості

Існують відмінності в методиці видалення зубів на різних етапах, коли зуб мудрості не прорізався, зуб прорізався частково і зуб прорізався повністю.

Спосіб видалення зуба мудрості, так само як і будь-якого іншого зуба, підбирається індивідуально для конкретного пацієнта. Коли говорять про повністю прорізаний зуб мудрості – це може бути звичайне, просте видалення. Спочатку зуб акуратно розхитується, а потім виймається. Необхідно виявляти особливу обережність, оскільки через те, що зазвичай зубу мудрості не вистачає місця в щелепній кістці, його коріння можуть бути викривлені в різні боки. Тому існує ймовірність зламати коріння і, тим самим, ускладнити процедуру видалення.

Складне видалення зуба мудрості очікує пацієнта, якщо зуб НЕ прорізався або прорізався в неповному обсязі. Перш за все, лікар визначає причину патології. Один з варіантів: зубу не вистачає місця в щелепній кістці – зуб росте відносно рівно, але покритий «капюшоном». У цьому випадку лікар розсікає м’які тканини (робить розріз капюшону), акуратно відшаровує ясна, видаляє зуб, очищає лунку і накладає шви. Так відбувається в разі планового видалення нижнього і верхнього зуба мудрості без запального фону.

Якщо зуб НЕ прорізався взагалі, лікар визначає його розташування на підставі даних рентгенівського знімка або томографа. Потім розрізається слизова оболонка, зуб акуратно розпилюється на частини і віддаляється по частинах. При цьому важливо не пошкодити щелепних кісток і сусідній зуб.

Іноді, коли зуб розташований глибоко в кістці, і його не вдається розпиляти на частини, випилюється невеликий фрагмент кістки і через кісткове віконце видаляється зуб. Після таких вилучень лунка, як правило, заповнюється кістково-пластичним матеріалом і зашивається.

Видалення молочних зубів

Молочні зуби не слід виривати в домашніх умовах – як і постійні, їх потрібно видаляти в кабінеті стоматолога. Показаннями до видалення зубів у дітей можуть бути каріозне руйнування, травми зубів, гострі запалення. Крім того, молочні зуби підлягають видаленню, коли вони не можуть випасти самостійно, заважають прорізанню постійних і викликають дискомфорт у дитини.

Від молочних зубів залежить формування прикусу і здоров’я корінних зубів, тому ігнорувати патологію таких зубів не можна. До того ж стоматологічні захворювання у дітей розвиваються швидше, ніж у дорослих.

Молочні зуби видаляють рідко. Проте іноді видалення все-таки потрібно, тому фахівці сімейної стоматології «Ваш Зубний» постійно працюють над тим, щоб маленьким пацієнтам в кріслі стоматолога було не страшно і цікаво.

Поширені запитання

Напевно Вас хвилюють питання, які вже виникали у інших пацієнтів. Перегляньте відповіді на них, але якщо є сумніви – 
просто зв'яжіться з нами!

  • Чи можна видаляти зуби під час вагітності?

    Лікування зубів під час вагітності викликає багато питань і помилок. Безумовно, добре, якщо жінка відвідує стоматолога на етапі планування вагітності. Але дуже часто буває, що потреба в стоматологічному лікуванні настає під час вагітності. Всі ті ж травми і запалення вимагають негайного відвідування стоматолога, а отже – лікування або видалення зубів.

    Анестезії при цьому боятися не варто – сучасні методи можна застосовувати і під час вагітності.

    Оптимальний час для стоматологічної допомоги в таких випадках – другий триместр, з 14 до 25 тижнів. На цьому терміні лікування максимально безпечно і проводиться амбулаторно, в звичних умовах. І якщо гігієну порожнини рота під час вагітності проходити можна і потрібно на будь-яких термінах, то для лікування і видалення є застереження. На ранніх етапах вагітності лікування не рекомендується, на пізніх – проводиться тільки в екстрених випадках і, при необхідності, в стаціонарі.

  • Якими бувають ускладнення при видаленні зубів?

    Якщо видалення зуба проводиться типовим способом, кісткова тканина може травмуватися. Після виривання зубів може постраждати слизова, а лунка буде довго і болісно загоюватися.

    Інший варіант ускладнень – зуб, віддалений не в повному обсязі. Щоб уникнути подібних ускладнень, важливо ретельно обирати клініку: керуватися відгуками, досвідом фахівців, віддавати перевагу тій, де не будуть економити на матеріалах і обладнанні.

    Найпоширеніше ускладнення після видалення зуба – альвеоліт, інфікування і запалення зубної лунки. Альвеолит розвивається через неправильний догляд за порожниною рота після операції. У лунці після видалення утворюється кров’яний згусток, який сприяє нормальному загоєнню. Якщо згусток не сформувався або пацієнт активно полоще порожнину рота, вимиває згусток, порушує гігієну порожнини рота, то рана інфікується, і починається альвеоліт. У такому випадку потрібно обов’язково звернутися до стоматолога, щоб той провів санацію лунки.

    Ризики виникнення ускладнень є у будь-якої хірургічної операції, в тому числі – у екстракції зубів. Однак затягувати з видаленням, просити стоматолога поставити пломбу – не найкраще рішення. Відмова від видалення може призвести до більш серйозних наслідків – як місцевого, так і загального характеру, в той час як грамотне видалення зубів закінчується відновленням за допомогою протезування.

  • Які ускладнення можливі після видалення зуба мудрості?

    До післяопераційних явищ відносяться: набряк щоки, який спадає, як правило, на третю добу; больові відчуття при відкриванні рота – це нормальні явища після видалення зуба мудрості на нижній щелепі і їх боятися не варто. Верхній зуб мудрості, видалений без будь-яких ускладнень, набряків не дає.

    Після операції рекомендується: приймати їжу не раніше, ніж через 2 години, за винятком гарячого, уникати фізичних навантажень протягом тижня, приймати призначені лікарем ліки, в тому числі антибіотики, якщо це необхідно.

    Повне загоєння займає від 1-2 тижнів і довше – при видаленні нижнього зуба мудрості, до 1 тижня – коли відбувається видалення верхнього зуба мудрості.

  • Чи боляче видаляти зуби мудрості?

    Видалення зуба мудрості зазвичай відбувається із застосуванням місцевої анестезії. Сучасні препарати дозволяють зробити цю процедуру безболісною для пацієнта. Якщо має бути складне і тривале видалення або у пацієнта алергія на стандартні препарати для знеболювання, може бути застосований наркоз при видаленні зуба мудрості – седативний або загальний наркоз. У першому випадку пацієнта занурюють в медикаментозний сон, в іншому – повністю відключають свідомість пацієнта.

  • Яка проводиться діагностика і попередня підготовка перед видаленням зубів мудрості?

    Роблять панорамний знімок зубів (ортопантомограмма). При неправильному розташуванні зуба і ускладненою ситуації (зокрема, наявність патологічних утворень, близькість зуба мудрості до нижньощелепного каналу, в якому розташовується трійчастий нерв і так далі) – призначають комп’ютерну томографію цього сегмента.

  • Чи існують протипоказання до видалення зубів мудрості?

    Протипоказання такі:

    • новоутворення;
    • Розташування зуба в зоні пухлини;
    • Захворювання крові;
    • Загальносоматичні захворювання (важкі форми цукрового діабету, виснаження організму, імунопатологічний стан).

    Видалення зубів у пацієнтів з такими діагнозами проходить тільки в умовах стаціонару або в спеціальних медзакладах.

    Вік пацієнта не є обмеженням для видалення зуба мудрості. У цьому випадку якраз необхідно брати до уваги, чи не зарано видаляти зуби мудрості. Тому що видалення неправильно розташованого зачатка зуба мудрості (фолікули) може бути більш травматичним, ніж планове видалення вже сформованого зуба мудрості.

  • Яка вартість видалення зуба мудрості?

    Ціна на послугу видалення зуба мудрості визначається індивідуально і залежить від декількох факторів: методу анестезії, способу видалення, складності операції, необхідності використання додаткових матеріалів і препаратів. Вартість в середньому варюється від 700 грн.

Влог Вашого Зубного
  • Превью запису влога Стоматолога
    Оксана Бутенко про видалення зуба: «Доктор, невже це все?»
  • Превью запису влога Стоматолога
    Ірина Хілініченко: імплантації і повна реставрація зубів
Запишіться на прийом
Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.
Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00
Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Пт з 10:00 до 18:00
Telegram: @vashzubnoy2
Запишіться на прийом
Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.
Швидка допомога

Наші фахівці знають, як швидко та якісно надати допомогу в найскладніших ситуаціях.

Як найшвидше зателефонуйте нам по телефону, опишіть ваші скарги, підберіть зручний час. Черговий лікар чекатиме вас і зробить все можливе, щоб надати вам допомогу.

Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00

+38 (048) 700 25 52

Viber

Telegram

Контакты