Відновлення та протезування зубів

 • Тимчасові протези
 • З'ємні і нез'ємні конструкції
 • Протезування на імплантатах
 • Цифрова реставрація зубів
від 2 800 грн*
* Ціна вказана на 06.10.2021 і може змінитися з плином часу. Точна вартість послуги буде визначена після консультації лікаря

Протезування зубів - це безліч різноманітних технологій і конструкцій, серед яких виділяють з'ємне, умовно-з'ємне, а також нез'ємне протезування. У кожного з видів є свої показання, переваги і недоліки.

Лікар-стоматолог обов’язково допоможе розібратися в безлічі варіантів протезування і вибрати оптимальний. Він врахує найменші особливості усмішки – як в статиці, так і в русі, розбереться в особливостях зуба, який потребує коронки, застосує комп’ютерне моделювання.

Протезування зубів необхідно, навіть якщо порожніх проміжків після видалення не видно, а пацієнт обходиться наявними зубами. Починати протезування можна як при відсутності зуба, так і при його значному руйнуванні. Реконструкція зубів – процедура важлива і для здоров’я, і ​​для зовнішнього вигляду.

Дізнайтеся подробиці

 • Що буде, якщо залишити все як є і не протезувати втрачені зуби?
 • Тимчасові протези
 • З'ємне протезування
 • Умовно-з'ємне протезування
 • Нез'ємне протезування
 • Протезування на імплантатах
 • Цифрова реставрація зубів

Що буде, якщо залишити все як є і не протезувати втрачені зуби?

 • Жувальне навантаження стане нерівномірним;
 • Кісткова тканина атрофується;
 • Зуби зверху чи знизу перестануть ефективно виконувати свою функцію;
 • Сусідні зуби почнуть зміщуватися, розхитуватися, можуть з’явитися щілини між зубами;
 • Порушиться симетрія лиця, через це з’являються зморшки на одній стороні, змінюється лінія підборіддя;
 • З неочевидних наслідків відсутності зуба: болі і в самому суглобі, і в оточуючих його м’язах, мігрені;
 • Травна система почне перевантажуватися.

Тимчасові протези

Нам важливо, щоб пацієнт, який щойно видалив зуб, не відчував психологічного дискомфорту, пов’язаного з його втратою. Саме тому ми встановлюємо тимчасові конструкції – вони допомагають, наприклад, чекати термінів приживлення імплантатів і виготовлення постійного протеза, не турбуючись про відсутність зубів.

Ці конструкції встановлюються відразу ж після видалення зубів, не призначені для тривалого носіння і через час змінюються на постійні. Їх наявність ніяк не позначається на швидкості загоєння лунки і не пошкоджує сусідні зуби.

Для того, щоб поставити тимчасові конструкції, стоматолог створює шаблон по фотопротоколу. Потім пацієнтові ставляться тимчасові конструкції першого порядку. Їх виготовляють безпосередньо в клініці, з швидкотвердіючої пластмаси. Вони потрібні для того, щоб пацієнт після видалення зміг вийти з клініки з зубами. За кілька наступних тижнів – як правило, до трьох – виробляються тимчасові конструкції другого порядку. Вони виготовляються з композиту, вони не такі масивні, як перші, більш точні і естетичні.

З'ємне протезування

Пацієнт може самостійно знімати таку ортопедичну конструкцію і ставити її назад. Конструкція при цьому може виготовлятися для всієї щелепи і кріпитися на яснах, як би «присмокчуючись» до них. А може бути частковою: в такому випадку вона частково «присмокчується» до ясен, а частково кріпиться до зубів або імплантатів.

Повні з’ємні протези виготовляються з акрилу або нейлону. Акрилові протези – традиційний варіант з привабливою вартістю. Нейлонові конструкції – теж міцні і надійні, але при цьому – гнучкі, еластичні і не такі масивні, як акрилові. Зламати такий протез дуже складно, а завдяки біоінертності матеріалу він не викликає алергії.

Приклад часткового з’ємного протезу – це бюгельний протез. Він являє собою каркас, на якому закріплені основа з зубами. Серед усіх видів з’ємного  протезування, бюгельний – найкомфортніший, компактний і відмінно розподіляє жувальну навантаження.

Перед тим, як отримати  з’ємний протез, пацієнт проходить два етапи підготовки. На клінічному етапі лікар-стоматолог проводить зняття відбитків і визначає висоту прикусу. На лабораторному етапі виготовляють індивідуальні моделі за допомогою цифрових технологій, виготовлення конструкції.

Раз в три-дев’ять місяців пацієнт зі  з’ємним протезом приходить в клініку для перебазування. А в домашніх умовах важливо використовувати спеціальні щіточки, пасти, для порожнини рота – гігієнічні ополіскувачі.

Якщо з’ємне протезування приносить дискомфорт, як фізичний, так і психологічний, то варто подумати про альтернативу.

Умовно-з'ємне протезування

З’ємне протезування – тема велика і далеко не завжди має на увазі «зуби в склянці». Існує так зване умовно-з’ємне протезування, коли конструкцію зняти можна, але тільки в умовах стоматологічного кабінету. Сама конструкція при цьому фіксується не тільки за рахунок ясна, але і за рахунок імплантів. Раз в шість – дванадцять місяців лікар-стоматолог знімає протез, щоб піддати його і порожнину рота гігієнічної обробці.

Для каркасів в протезуванні існує широкий вибір матеріалів: кобальто-хромовий сплав, титан, цирконій, скловолокно та інші. Це означає, що можна підібрати не тільки більш естетичну конструкцію, але і більш міцну.

Найпростішим варіантом вважається кобальто-хромовий сплав, у якого оптимальна ціна, але невисока естетичність через металевого відтінку. А умовно-з’ємний протез з цирконію, наприклад, легше, естетичніше, менше схильний до зношування. З таким протезом ходити до стоматолога можна рідше – раз на рік. Проживуть конструкції з цирконію довше: його терміни зносу складає близько 25 років. Але і ціна протезів з діоксиду цирконію значно вище.

На каркаси умовно-з’ємних конструкцій можуть наносити або композит або кераміку E.Max.

Нез'ємне протезування

Розрізняють нез’ємне протезування на власних зубах і нез’ємне протезування на імплантатах.

Перше застосовують, коли зуби сильно зруйновані, і їх неможливо відновити за допомогою пломбування. Це можуть бути вкладки, накладки і коронки. Терміни їх виготовлення – від 5 до 21 дня.

Нез’ємні зубні протези на імплантатах складаються з абатмента і коронки. Абатмент – сполучна ланка між імплантатом і коронкою. Абатменти бувають стандартними та індивідуальними. Стандартний абатмент неможливо підібрати точно за формою зуба, тому він вимагає більше матеріалу для коронок. Індивідуальний абатмент відтворює форму культи зуба, тому товщина матеріалу для коронки буде однорідною.

Кількість матеріалу, що використовується для коронок – це дійсно важливо. Чим більше матеріалу, тим більше маса коронок і тим менше її міцність. Тому коронки на стандартний абатмент частіше уразливі до всіляких відколів і пошкоджень. І, навпаки, коли товщина матеріалу коронки однорідна, жувальна навантаження на зуб розподіляється рівномірно, і встановлене ортопедичне рішення служить довше.

Протезування на імплантатах

Ведучий спосіб відновлювати втрачені зуби – це протезування на імплантатах. На місці відсутнього зуба встановлюється імплантат, на який фіксується абатмент і протез. Ортопедичні рішення на імплантатах бувають знімними, умовно-з’ємними і нез’ємними. Вибір методу залежить від кількості імплантів і матеріалів, які використовуються для протезування.

Цифрова реставрація зубів

Сьогодні для реставрації картин провідні музеї використовують цифрові технології, роблячи всю роботу за допомогою світла і ретельно відкаліброваних пікселів. Технології реставрації посмішки – не менше вражаючі і ще більш точні. Ще на етапі планування протезування стоматолог за допомогою комп’ютерного моделювання може побачити, якою буде майбутня посмішка пацієнта. Наприклад, CAD / CAM дозволяє проектувати зубні коронки за допомогою 3D-моделей і виробляти каркас коронок, створюючи максимально точні конструкції.

CAD / CAM – це система реставрації зубів, яка включає в себе два етапи. CAD, або Computer-Aided Design – це проектування посмішки з використанням комп’ютерної технології. CAM, або Computer-Aided Manufacture – це виготовлення протезів з використанням комп’ютерної технології.

Технологія CAD / CAM враховує всі необхідні фізіологічні особливості пацієнта: форму і колір зубів, лінію посмішки, рух скронево-нижньощелепного суглоба. Точність за рахунок індивідуального підходу – головна цінність цієї технології. Завдяки цьому вдається виготовити довговічні і естетичні коронки, а ще – скоротити терміни відновлення після стоматологічних процедур.

Фахівці клініки «Ваш Зубний» в Одесі використовують в своїх роботах тільки прогресивне цифрове протезування. Такий підхід – не розкіш, а необхідність для якісної реставрації посмішки.

Поширені запитання

Напевно Вас хвилюють питання, які вже виникали у інших пацієнтів. Перегляньте відповіді на них, але якщо є сумніви – 
просто зв'яжіться з нами!

 • Які матеріали для коронок використовуються в клініці?

  Пацієнту, якому треба було протезування, може бути 18 років або 81 рік – фахівці клініки «Ваш Зубний» кожному підберуть коронки, які не відрізнити від природних зубів. Для протезування в клініці використовують, в основному, E.Max на каркасі з цирконію або суцільнометалевому каркасі. Такі конструкції не тільки високо естетичні, але і дуже міцні.

  Щоб бути впевненими в надійності обраного типу протезування, варто звернути увагу на цельноанатомічні роботи, виготовлені методом фрезерування. Вони виключно міцні, і, в тому числі, не призводять до відколів. Цельноанатомічні ортопедичні конструкції відмінно підходять для жувальних зубів.

  Каркаси з цирконію цінуються за рахунок високої біоінертності. Це означає, що такі конструкції не мають токсичного впливу на організм і не відторгаються.

  Можна вибрати більш звичний варіант – як за поширеністю, так і за ціною – металокераміку. Такий матеріал – надійний, добре виконує свої функції, і відрізняється меншою вартістю, ніж безметалеві роботи. Однак і естетичні характеристики у металокераміки гірше – зокрема, через те, що цей матеріал не пропускає світло. Для передніх зубів краще вибрати інший варіант.

 • Як довго можуть прослужити коронки?

  Коронки схильні до тертя, сколів і інших механічних пошкоджень. Тому термін їх служби – від 5 до 15 років, в залежності від матеріалів, техніки протезування і того, наскільки ретельно пацієнт стежить за гігієною порожнини рота.

 • Чи відрізняється догляд за незнімними або умовно-знімними протезами від звичайного догляду за зубами?

  За своєю суттю – ні. Якщо стоматолог не сказав приходити частіше, то відвідування клініки зводиться до традиційного «раз в шість місяців». У домашніх умовах краще застосовувати зубні нитки, йоршики і іригатор – пристрій, який подає потужні натиск води, щоб очистити зуби від нальоту, а ясна – помасажувати.

Влог Вашого Зубного

 • Хірург-стоматолог Андрій Біда: «Ми проводимо протезування зубів будь-якої складності»
 • Юлія Преснякова про своє досвіду навчання у Семейній стоматології «Ваш Зубний»
 • Ірина Хілініченко: імплантації і повна реставрація зубів
 • Анастасія Рекецкая: «Ще зовсім недавно панічно боялася стоматологів»
 • Цифрове моделювання посмішки. Стоматолог-ортопед Марія Біда про сучасні можливості протезування

Запишіться на прийом

Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.

Контакти наших стоматологій в Одесі

Телефон:
+38 (073) 700 25 52
Час роботи:
Пн - Пт з 9:00 до 20:00

Telegram: @vashzubnoy

Пошта: vashzubnoy@gmail.com

Запишіться на прийом

Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.

Швидка допомога цілодобово

Наші фахівці знають, як швидко і якісно надати допомогу в найскладніших ситуаціях, в будь-який час доби.

Якнайшвидше зателефонуйте нам по телефону, опишіть ваші скарги, підберіть зручний час. Черговий лікар чекатиме вас і зробить все можливе, щоб надати вам допомогу.

Телефон:
+38 (048) 700 25 52
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00

Цілодобово 24/7‬‬

+38 (048) 700 25 52

Viber

Telegram

Контакты