Професійне чищення зубів та ясен

від 1 000 грн*
* Ціна вказана на 06.10.2021 і може змінитися з плином часу. Точна вартість послуги буде визначена після консультації лікаря

Гігієна порожнини рота - це природний блиск і приємна свіжість, відмінний спосіб оздоровити зуби і ефективна профілактика захворювань порожнини рота. А ще - найкращий спосіб позбутися від страху перед кріслом стоматолога.

Багато хто боїться походу до стоматолога, але цей страх найчастіше пов’язаний з серйозними і складними процедурами на зразок видалення зубів і лікування кореневих каналів. Кращий спосіб побороти свій страх – регулярні профілактичні огляди і профгігієни. Вони допомагають звикнути до лікаря і стоматологічному крісла. А головне – завдяки профгігіені зводиться до мінімуму ризик дістати гострий зубний біль або ймовірність серйозного втручання.

Дізнайтеся подробиці

 • Чи потрібна зубах професійна гігієна
 • Переваги професійної гігієни порожнини рота
 • Коли потрібно проходити професійну гігієну порожнини рота
 • Етапи професійної гігієни
 • Ультразвукова чистка
 • Чищення зубів за допомогою Air Flow
 • Фторування і реминерализация
 • Гігієна в домашніх умовах

Чи потрібна зубах професійна гігієна

Професійна гігієна порожнини рота показана навіть тим, хто героїчно чистить зуби і вранці, і ввечері, робить це максимально ретельно і з потрібною тривалістю, використовують зубні нитки. Вся справа в тому, що в порожнині рота все одно існують важкодоступні для звичайної щітки місця, а тверді зубні відкладення може прибрати тільки чистка в кабінеті стоматолога.

Важкодоступні місця порожнини рота потребують обов’язкового чищенні у стоматолога. В іншому випадку там накопичується наліт і створюється сприятливе середовище для життєдіяльності хвороботворних бактерій. В результаті чого відбувається так звана демінералізація емалі – «вимивання» з неї корисних мінералів – і починає розвиватися карієс. Комплексна гігієна запобігає карієсу – також, як і гінгівіт, пародонтит, пародонтоз, пульпіт. Ці захворювання найчастіше розвиваються через неправильний або не дуже уважний догляду за зубами, в тому числі – через ігнорування професійного чищення у стоматолога.

Крім того, що зубний наліт стає причиною карієсу, він з часом накопичується, твердне і перетворюється на зубний камінь. Тверді зубні відкладення часто стають причиною неприємного запаху з рота, запалень, кровоточивості ясен, ураження зубної лунки після видалення зуба та подальшого розхитування і випадіння зуба. Позбутися від зубного каменю, як і від м’якого нальоту, може професійна гігієна.

Переваги професійної гігієни порожнини рота

 

 • Повністю позбавить від нальоту і зубного каменю.
 • Попередить руйнування тканин, демінералізацію емалі, розвиток захворювань, передчасне випадання зубів.
 • Допоможе виявити проблеми, які залишалися непомітними через наліт і тверді відкладення. Наприклад, ранню стадію карієсу, коли захворювання ще можна вилікувати без пломби і бормашини.
 • Дасть заощадити на більш складному і тривалому лікуванні, вартість якого була б набагато вище.
 • Буде комфортною та безпечною завдяки сучасному та точному обладнанню.

Коли потрібно проходити професійну гігієну порожнини рота

Кожна допитлива і піклуючась про здоров’я своєї посмішки людина знає, що професійне чищення зубів рекомендують проводити не рідше ніж один раз на рік, а оптимальна частота – раз на півроку.

Однак якщо у пацієнта є стоматологічні захворювання, шкідливі звички, інші свідчення або особливості, то лікар-стоматолог підбере індивідуальний графік проведення профгігієни. Наприклад, пацієнтам з деякими стоматологічними захворюваннями, такими як гінгівіт і пародонтит, а також із загальними захворюваннями, такими як цукровий діабет, гігієну порожнини рота потрібно проводити частіше.

Гігієна порожнини рота проводиться перед будь-яким видом маніпуляцій: відбілюванням зубів, лікуванням карієсу, установкою брекетів, протезуванням, імплантацією і іншими видами стоматологічної допомоги.

Професійне чищення показане пацієнтам, яких турбує неприємний запах з рота, кровоточивість ясен або швидко накопичується наліт на зубах.

Протипоказань у гігієнічних маніпуляцій небагато. Це, в основному, запальні захворювання слизових оболонок в стадії загострення, наприклад, гострий афтозний стоматит, а також вірусні захворювання.

Етапи професійної гігієни

Відвідування стоматолога починається з профілактичного огляду і опитування. Обстежуються зубні ряди і ясна. За цей час лікар-стоматолог виявляє індивідуальні особливості, виключає протипоказання і підбирає оптимальні гігієнічні процедури. Ціна комплексної гігієни порожнини рота залежить від обраних методів, використаних матеріалів і ступеня забруднення – кількості нальоту і каменю.

 

Ультразвукова чистка

Ультразвукова чистка – потужний, але не травмуючий спосіб позбутися від твердих зубних відкладень. Це етап глибокого очищення.

Ультразвукові коливання і струмінь води очищюють навіть важкодоступні місця ротової порожнини, а зубні камені з їх допомогою «кришаться» на дрібні частинки і змиваються з зубів. Для цього стоматолог використовує компактний апарат з тонким кінцем, званий скейлером.

В сімейної стоматології «Ваш Зубний» ультразвуковий апарат:

 • Обробляє зуби і проміжки між ними.
 • Знімає тверді зубні відкладення, в тому числі підясенні зубні камені.
 • Видаляє пігментацію.
 • Робота скейлера безпечна для пацієнта: на відміну від механічної або хімічної обробки зубів, ультразвукова чистка не шкодить зубної емалі і м’яких тканин. І при цьому ефективно справляється з тим, щоб зняти зубні камені і стійкий наліт.

У програмі професійної гігієни клініки «Ваш Зубний» ультразвукова чистка – тільки частина догляду. Але вже на цьому етапі можна домогтися багато чого:

 • Зубні камені і щільний наліт руйнуються і змиваються з зубів.
 • Підясенні зубні відкладення також прибираються.
 • Зуби знезаражуються від шкідливих мікроорганізмів.
 • Емаль освітлюється до півтони, аж до відновлення природного, рідного кольору зубів.

Чищення зубів за допомогою Air Flow

Відклавши ультразвуковий скейлер, стоматолог береться за Air Flow. Це апарат з тонкою насадкою, який обробляє зуби струменем повітря і води зі спеціальним порошком. Air Flow очищає зуби і міжзубні проміжки від нальоту, в тому числі – від барвників на зразок чаю або кави.

Чищення зубів за допомогою Air Flow не підвищує чутливість зубів і ясен. По-перше, апарат не контактує з поверхнею зубів безпосередньо, а тільки за допомогою струменя, тому не пошкоджує емаль або ясна. Ця процедура не шкодить відреставрованим зубам, не руйнує пломби.

По-друге, для процедури Air Flow використовується порошок з   дрібнодісперсними частинками і кристалами, які шліфують, полірують, але не дряпають поверхню зуба. При цьому до складу порошку для Air Flow входить сода, яка дає невеликий відбілюючий ефект.

У клініці «Ваш Зубний» в Одесі використовують накінечники Air Flow німецького виробника Kavo: такий накінечник діє максимально делікатно і нетравматично, не допускаючи утворення мікротріщин, що особливо важливо для пацієнтів з тонкою зубною емаллю і високою чутливістю.

Фторування і реминерализация

На цьому етапі лікар-стоматолог приступає до механічного очищення зубів. У хід йде професійний набір щіток і очищуючих паст, за допомогою яких фахівець остаточно вирівнює і полірує поверхню зубів.

Після цього на зуби наносяться препарати з високим вмістом фтору, мінералами і корисними зміцнюючими речовинами. Відбувається реминерализация емалі – тобто зуби насичуються мінеральними компонентами і зміцнюються. Зміцнювати зуби дорослої людини потрібно не тільки зсередини – тобто вітамінами і харчуванням, а в першу чергу зовні-в тому числі, за допомогою реминерализації у стоматолога.

Після чистки можуть трохи кровоточити і боліти ясна, про що свідчать відгуки пацієнтів. Але це явище – звичайне для професійного чищення, особливо, якщо у пацієнта було багато нальоту або була запалена ясна. Щоб зняти біль, стоматолог нанесе на ясна заспокійливий гель.

Після професійної гігієни потрібно тимчасово утриматися від надмірно холодної або гарячої їжі, а також фарбувальних продуктів, наприклад, червоного вина.

Гігієна в домашніх умовах

Обов’язковий етап професійної гігієни в «Ваш Зубний» – консультація по догляду в домашніх умовах. Стоматолог проведе діагностику стану емалі, визначить слабкі місця в домашньому догляді. А потім дасть рекомендації по самостійній гігієні ротової порожнини: підбере індивідуальні засоби для збалансованого догляду і навчить правильно доглядати за зубами.

В середньому, за життя ми чистимо зуби протягом 82 днів – за даними Фонду здоров’я порожнини рота.

Чищення зубів – рутинна, звична процедура, і більшість пацієнтів вважає, що вони цілком добре справляються. На практиці це далеко не завжди так – як раз тут і підключається стоматолог, який наочно пояснить, якими рухами чистити зуби, чому не варто нехтувати флоссами (зубною ниткою), йоржиками, іншими додатковими засобами гігієни і навіщо регулярно змінювати щітку. Прості правила не дають бактеріям в порожнині рота розмножуватися – і приводити до захворювань зубів і ясен.

Поширені запитання

Напевно Вас хвилюють питання, які вже виникали у інших пацієнтів. Перегляньте відповіді на них, але якщо є сумніви – 
просто зв'яжіться з нами!

 • Чим відрізняється професійна гігієна у дітей?

  Як правило, в дитячому віці практично не утворюється зубний камінь. Це дозволяє уникнути ультразвукової чистки. Її, як найбільш агресивний з методів, не проводять дітям з молочними зубами або недавно прорізавшимися постійними.

  В процедуру дитячої гігієни порожнини рота входить механічна обробка зубів за допомогою ручних інструментів і спеціальних паст.

  Потрібно обов’язково пам’ятати, що молочні зуби точно також потребують лікування і догляду, як і постійні. А дитина – в регулярному профілактичному огляді і професійної гігієни.

 • Чи можна проводити професійну чистку зубів під час вагітності?

  Професійну гігієну можна і потрібно проходити вагітним пацієнткам на будь-якому терміні. Під час вагітності змінюються гормональний фон, рівень pH в порожнині рота – через токсикоз з постійною блювотою підвищується кислотність. Це може привести до прискореного утворення м’якого нальоту і, як наслідок, – до розвитку карієсу. Якщо жінка відчуває, що кількість м’якого нальоту сильно збільшилася, і самостійно з ним впоратися не виходить, то варто звернутися до стоматолога.

  Зі зміною гормонального фону в період вагітності пов’язана ще одна стоматологічна проблема – гінгівіт, або запалення ясен. Погана гігієна порожнини рота при цьому його тільки посилює.

  Стоматологічна допомога під час вагітності не чинить шкоди ні матері, ні майбутній дитині – всупереч поширеним думкам. Навпаки, деякі дослідження в області стоматології виявляли зв’язок між несприятливими пологами – передчасними, з низькою вагою новонародженого – і захворюваннями пародонту у матері.

 • Скільки часу займає комплексна гігієна порожнини рота?

  Тривалість процедури залежить від стану ротової порожнини, індивідуальних особливостей пацієнта і становить приблизно 60 хвилин.

Влог Вашого Зубного

 • Анастасія Рекецкая: «Ще зовсім недавно панічно боялася стоматологів»
 • Аліса і Жора пройшли професійну чистку зубів у Вашого Зубного і діляться своїми враженнями
 • Найкращий захист від карієсу - профілактика

Запишіться на прийом

Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.

Контакти наших стоматологій в Одесі

Телефон:
+38 (073) 700 25 52
Час роботи:
Пн - Пт з 9:00 до 20:00

Telegram: @vashzubnoy

Пошта: vashzubnoy@gmail.com

Запишіться на прийом

Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.

Швидка допомога цілодобово

Наші фахівці знають, як швидко і якісно надати допомогу в найскладніших ситуаціях, в будь-який час доби.

Якнайшвидше зателефонуйте нам по телефону, опишіть ваші скарги, підберіть зручний час. Черговий лікар чекатиме вас і зробить все можливе, щоб надати вам допомогу.

Телефон:
+38 (048) 700 25 52
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00

Цілодобово 24/7‬‬

+38 (048) 700 25 52

Viber

Telegram

Контакты