Візерунок із зірок

Дитяча стоматологія

  • Лікування зубів
  • Виправлення дефектів твердих тканин зуба
  • Лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота
  • Відновлення функцій зубів
  • Ортопедичне лікування
  • Пластика вуздечок язика і губ
  • Професійна гігієна порожнини рота
  • Видалення молочних зубів
Візерунок з крапок Візерунок з крапок

Дитячий зубний лікар повинен не тільки вилікувати і навчити маленького пацієнта правилам гігієни, але найголовніше - звести до мінімуму негативні враження від відвідування лікарського кабінету.

З дітьми необхідно знайти спільну мову, перш ніж починати будь-яке лікування, – в цьому специфіка роботи дитячого стоматолога в сімейної стоматології «Ваш Зубний». Доросла людина, розуміє, чого чекати від відвідування лікаря. Дитині потрібно розповісти, показати, зацікавити. Заручитися його довірою набагато складніше, ніж встановити контакт з пацієнтом постарше. Тому дитячий стоматолог повинен бути не тільки професіоналом, який в стислі терміни може поставити діагноз, продумати хід лікування і провести необхідні маніпуляції, а й артистом, добрим казкарем, яскравою особистістю, здатною зацікавити дитину.

За статистикою, кожна третя людина у світі страждає дентофобіей – страхом перед лікуванням зубів, і причина цього зазвичай криється в  неприємному дитячому досвіді.

Для кожного малюка ми прагнемо підібрати індивідуальний підхід, знаємо звички і захоплення наших маленьких пацієнтів. Створюємо ігрову обстановку в інтер’єрі клініки – за допомогою дизайну, яскравих кольорових рішень, картинок на стінах. Спілкування починається задовго до того, як дитина входить в кабінет. Дитячі стоматологи трохи казкарі – нам доводиться винаходити власні, яскраві образи, для того, щоб пробудити цікавість і захопити увагу дитини. У хід йдуть історії про шкідливих мікробів, черв’яків і крокодилів, які кусають зуби і живуть в дірках і яких обов’язково звідти потрібно прибрати.

Наступний етап в спілкуванні – знайомство зі стоматологічним кріслом: разом з дитиною піднімаємо і опускаємо його, розглядаємо пристрій, з’ясовуємо, для чого призначені різні деталі. Діти від природи дуже допитливі і їм все цікаво. Саме тому, щоб вони не боялися лікаря, бажано перші візити до стоматолога робити профілактичними, а не в момент гострої необхідності. В ідеалі, як тільки прорізалися молочні зубки – відведіть дитину до стоматолога. Це корисно з усіх боків: ви дізнаєтеся, що процес йде нормально, отримаєте консультацію по догляду за зубами, а також переконаєтесь, що лікар вас влаштовує і як професіонал, і як людина, і що в подальшому ви можете розраховувати на його допомогу і розуміння.

Фонове фото послуги стоматолога

Дізнайтеся подробиці

  • Ваш Зубний для дітей: дитяча стоматологія в Одесі
  • Дитяча стоматологія: без болю і стресу
  • Відновлення функцій зубів
  • Пластика вуздечок язика і губ
  • Профілактика та професійна гігієна порожнини рота для дітей
  • Особливості лікування зубів у дітей до 3-х років
  • Особливості лікування зубів у дітей 4-7 років
  • Особливості лікування зубів у дітей 8-13 років
  • Особливості лікування зубів у дітей 14-18 років
  • Профілактика карієсу у дітей

Ваш Зубний для дітей: дитяча стоматологія в Одесі

У дитячій стоматологічній поліклініці можна вирішити найрізноманітніші зубні проблеми, що виникають у дітей будь-якого віку:

  • Лікування захворювань зубів: карієс, пульпіт, періодонтит, флюороз.
  • Виправлення дефектів твердих тканин зуба: відколи емалі, відколи стінки зуба.
  • Лікування у дітей захворювань слизової оболонки порожнини рота і тканин, які утримують зуб: афтозний стоматит, ювенільний пародонтит. Захворювання можуть носити як інфекційний, так і неінфекційний характер.
  • Відновлення функцій зубів.
  • Ортопедичне лікування.
  • Пластика вуздечок язика і губ.
  • Профілактика та професійна гігієна порожнини рота для дітей.

Дитяча стоматологія: без болю і стресу

Сучасні засоби дозволяють лікувати дитячі зуби без болю, в комфортних умовах. І все-таки візит в стоматологічну клініку для дітей – це стрес: страх перед невідомістю часто провокує неспокій і підвищену активність у дітей.

Їм буває складно довго залишатися на одному місці і в потрібний момент слідувати вказівкам лікаря. У таких випадках, за погодженням з батьками, лікар може вдатися до загального наркозу під час стоматологічних процедур. Одночасно для усунення больових відчуттів застосовується місцева анестезія.

Загальний наркоз проводять, якщо до цього є особливі показання: вік молодше 3 років, алергія на місцеву анестезію, великий обсяг стоматологічного втручання, у дітей з особливими потребами та в інших випадках.

Відновлення функцій зубів

Відновлення функцій зубів або протезування застосовується в разі, якщо стоїть завдання зберегти зуб при високому ступені його пошкодження в результаті карієсу або травми, при гіпоплазії емалі. Лікар може запропонувати установку штампованих коронок на молочні зуби.

Пластика вуздечок язика і губ

Важливо правильно вибрати час операції. Сучасні методики, визнані в світі, припускають, що якщо не порушена функція, тобто дитина може спокійно їсти і говорити, то пластика проводиться або до моменту прорізування молочних зубів (буквально протягом перших двох місяців життя), або після прорізування постійних.

Профілактика та професійна гігієна порожнини рота для дітей

Профгігієна у дітей включає видалення зубного нальоту і зубних каменів, полірування і ремінералізацію зубів. Ущільнений, пігментований наліт на зубах у дітей виникає досить часто. Це може бути як наслідок певних проблем шлунка або кишечника, так і результат неправильного чищення зубів. Цей наліт неможливо зняти за допомогою звичайної щітки. Для процедури потрібно професійна допомога лікаря і спеціальні пристрої.

До профілактичних методів відносять герметизацію фісур як молочного, так і постійного прикусу. І звичайно – навчання правильної гігієни порожнини рота не тільки самих маленьких пацієнтів, але також дітей старшого віку і підлітків.

Особливості лікування зубів у дітей до 3-х років

Перша вікова група, з якою працює стоматолог, це діти до 3 років. Існує думка, що в цьому віці не може виникнути проблем з зубами. Проте, у дітей до 3 років нерідко зустрічається і карієс, і пульпіт (запалення нерва), і періодонтит (запалення поширилося за межі зуба, в періодонт), і руйнування зубів.

У цій віковій групі також часто з’являються проблеми зі слизовою оболонкою (вірусні стоматити), які лякають батьків і є причиною звернення до лікаря. Проблеми з зубами у маленьких дітей можуть виникати через неповноцінне харчування матері в період вагітності.

Причиною погіршення стану зубів у перші роки після народження дитини може бути навіть низький гемоглобін мами під час вагітності, прийом препаратів для збереження вагітності або антибіотиків. Організм самої дитини нерідко потерпає від браку запасів кальцію в перші роки життя. Тому в період стрімкого зростання, для побудови міцного скелета, організм забирає кальцій, в першу чергу, з зубів.

Не варто в цей період нехтувати візитами до дитячого зубного лікаря – здоров’ям зубів потрібно займатися з раннього дитинства. В сімейної стоматології «Ваш Зубний» дітей до 3 років навчають правильним прийомам чистки зубів, прищеплюють їм корисні звички.

Наприклад, якщо дитина їсть солодке, перекушує печивом – не забувати запивати звичайною водою після їжі або прополоскати рот. Бажано, щоб батьки в цьому віці привели дитину до стоматолога. Лікар навчить правильно доглядати за зубами, допоможе на ранній стадії виявити хворобливий стан і вжити профілактичні заходи.

Особливості лікування зубів у дітей 4-7 років

Вік дитини від 4 до 7 років – це момент, коли вже сформувався молочний прикус, щелепи активно ростуть і до 5-6 років з’являються перші постійні жувальні зуби.

У сучасних дітей перші постійні зуби прорізуються раніше, ніж це було в попередніх поколіннях ще 15 років тому.

Зазвичай, при появі постійних зубів, їх гігієні не приділяється належної уваги. Жувальні зуби знаходяться глибоко в роті, дитина насилу дістає туди зубною щіткою. У природних поглибленнях на поверхні зубів (вони називаються «фісури») емаль буває більш тонкою, так як її дозрівання відбувається поступово. Їжа, яка застрягає в фиссурах, викликає ранній розвиток карієсу.

Сучасна стоматологія пропонує вирішення цієї проблеми – лікар проводить герметизацію фісур на поверхні зубів. Для цього використовуються спеціальні фісурні світлотвердіючі герметики. Ці пломбувальні матеріали зазвичай містять фтор для профілактики розвитку карієсу.

Герметизацію фісур рекомендується проводити протягом півроку після прорізування зуба. Ця процедура безболісна, проходить без використання бормашини. Завдяки такому профілактичному методу зуби стають менш схильними до карієсу.

Особливості лікування зубів у дітей 8-13 років

У цьому віці у дітей формується постійний прикус. Важливо продовжувати займатися профілактикою і, при необхідності, лікуванням зубних захворювань у дітей, при цьому додається ще одна турбота – не пропустити момент і звернути увагу на розвиток щелеп.

В цей період бажано побувати на консультації у дитячого лікаря-ортодонта. Якщо показано подальше лікування, то це – золотий час для ортодонтичного лікування: виправлення неправильного прикусу, усунення дефектів в розташуванні зубів.

Особливості лікування зубів у дітей 14-18 років

У цьому віці у підлітків завершується зміна зубів, і з постійними зубами можуть виникати такі ж проблеми, як у дорослих людей. Причини захворювань зубів найрізноманітніші: хтось занадто любить солодке, у когось спадкова схильність, а хтось менш ретельно дотримується правил гігієни зубів і пропускає профілактичні огляди у стоматолога. Варто пам’ятати, що попередити захворювання зубів і порожнини рота набагато легше, ніж їх згодом лікувати.

Профілактика карієсу у дітей

Профілактика дитячого карієсу починається з формування правильних харчових звичок і правильної гігієни порожнини рота. І тут головним прикладом повинні стати самі батьки.

Починати чистити зуби можна з моменту їх появи, спочатку дитина буде пасивним учасником процесу, але потім чистка зубів може стати веселим спільним проведенням часу. Головне – ввести звичку тоді, коли вона вже не буде супроводжуватися плачем і істерикою, щоб не викликати негативних асоціацій у дитини.

Правильно чистити зуби не «вранці і ввечері», а після кожного прийому їжі. І вечірня пляшечка з солодким чаєм, і грудне годування теж вважаються прийомами їжі, але зубну щітку і зубну пасту посеред ночі може замінити серветка, яка містить ксилітом, якими можна протирати зубки після «позапланової» їжі.

Багато дітей не люблять це заняття, лінуються, вичищають наліт недостатньо ретельно. На цей випадок у сучасних батьків також є можливість в ігровій формі дати урок правильної гігієни. Спеціальні таблетки для фарбування нальоту розчиняються у воді, і потім цей розчин забарвлює погано вичищені ділянки – кольори фарбування найрізноманітніші, в залежності від виробника. Це допоможе час від часу проконтролювати якість чищення зубів і наочно показати проблемні ділянки.

Чому до цього варто приділяти стільки уваги? Нагадаємо, що карієс у дітей розвивається надзвичайно швидко і часто призводить до втрати зуба.

Такий високий відсоток дитячого карієсу в нашій країні пояснюється поганими харчовими звичками і повсюдним використанням підсолоджувачів. У Швеції, де дітям до 2-3 років взагалі не дають солодкого, додавання цукру в їжу в дитячих садках є підсудною справою, а цукерки дозволені тільки по суботах і святкових днях, навіть багато дорослих не знають, що таке пломба і де найближчий кабінет стоматолога.

Погана вода також сприяє розвитку карієсу, тому варто хоча б час від часу вживати за столом очищену воду, достатню по мінеральному складу. До того ж, стакан води після солодкого і печива знизить концентрацію цукрів і також сприяє захисту зубів від карієсу.

А ось свіжі овочі та фрукти самі по собі очищають зуби – морква, яблуко, тверда груша, до того ж замінюють солодкі перекуси.

Поширені запитання

Напевно Вас хвилюють питання, які вже виникали у інших пацієнтів. Перегляньте відповіді на них, але якщо є сумніви – 
просто зв'яжіться з нами!

  • Чи є відмінності в лікуванні молочних і постійних зубів у дітей?

    У молочних зубах у дітей так званого глибокого карієсу практично не буває, проблеми часто виходять за рамки твердих тканин, залучається пульпові камери (пульпіт). У 80% випадків, якщо зуб зруйнований, ми маємо справу з пульпітом або періодонтитом. Відповідно, і методи лікування будуть відрізнятися. У дітей рідко лікування молочних зубів обходиться просто постановкою пломби.

  • Є поширена думка, що лікувати молочні зуби не треба. Чи це правильно?

    Це в корені неправильно. Хворі зуби – це хронічний осередок інфекції в організмі. Є діти, які постійно хворіють на простудні захворювання: ангіни, нежиті, дитину показують лікарям і не можуть зрозуміти, в чому справа. І дуже часто причиною частих застуд дитини виявляються невилікувані хвороби зубів. Лікувати молочні зуби потрібно обов’язково.

  • Як вмовити дитину піти до зубного лікаря?

    Тут багато дійсно залежить від батьків. Потрібно розповісти, пояснити, мотивувати дитину. Пояснити, для чого йому це потрібно. За той час, який дитина проводить в лікувальному кабінеті, у стоматолога набагато менше часу і можливостей його мотивувати. Це повинні починати робити батьки заздалегідь. Дуже часто мами підказують лікарям, як знайти підхід до своєї дитини.

    Можливо, варто прийти заздалегідь, щоб познайомитися з лікарем, спробувати знайти спільну мову, контакт з дитиною спільними зусиллями. Це дуже важливий момент з точки зору діагностики та планування лікування.

    Медики, зі свого боку, прагнуть внести елемент гри в процес лікування зубів, який не завжди буває приємним. Для діток, наприклад, розроблені спеціальні насадки у вигляді тварин на шприц для ін’єкцій при місцевій анестезії. В такому іграшковому вигляді він виглядає менш страхітливо і не лякає малюків. При проведенні анестезії попередньо обов’язково використовуємо гель для дітей – він пахне малиною.

  • У дитини кришаться передні зуби. Що робити в цьому випадку?

    Потрібно лікувати. Кришаться зуби – ознака того, що цю проблему вже не можна вирішити зміною раціону харчування, вживанням підвищених доз кальцію або прийомом вітамінів і потрібно звернутися до лікаря.

  • Чи надаєте ви допомогу дітям з особливостями розвитку - з ДЦП, аутизмом?

    Так, у нас є такий досвід, ми надаємо допомогу дітям з ДЦП та аутизмом. Окремо хочемо звернути увагу, що з діагнозом «епілепсія» надавати стоматологічну допомогу краще в умовах стаціонару. При лікуванні дитини з алергією ідеальний варіант, коли батьки приходять на прийом до стоматолога з результатами алергічної проби, щоб виключити будь-які ускладнення під час лікування.

  • Як часто варто відвідувати стоматолога з дитиною?

    Перший раз прийти в стоматологічну клініку для дітей варто після появи перших зубів – щоб познайомитися і отримати необхідні рекомендації по догляду за зубками. Потім візити повинні повторюватися кожні 3-6 місяців в залежності від стану зубів. Саме така частота відвідувань дозволить хорошому дитячого стоматологу «підхопити» руйнівні процеси на початковому етапі і провести лікування неускладненого зуба – швидке, менш травматичне і до речі, за нижчою ціною, ніж велика пломба або видалення.

    Іноді маленьким діткам варто відвідувати лікаря не з мамою, а з кимось іншим із родичів – тато, бабуся, тітка. Занепокоєння дитини дуже сильно передається мамі і навпаки, що може відволікати дитячого лікаря-стоматолога від швидкого і якісного виконання роботи.

    Запорука легкого пломбування або видалення зуба – попереднє знайомство малюка з клінікою і лікарями, відповідне віку пояснення від батьків і фахівців – для самих маленьких ми проводимо першу зустріч в кабінеті стоматолога в ігровій формі.

    В сімейної стоматології «Ваш зубний» в Одесі дитячий стоматолог відповість на всі запитання батьків, проведе профілактичний огляд і надасть кваліфіковану допомогу в разі дитячого карієсу.

Влог Вашого Зубного
  • Превью запису влога Стоматолога
    Тетяна Пех та її доньки діляться враженнями після відвідин Сімейної стоматології «Ваш Зубний»
  • Превью запису влога Стоматолога
    Дитячий стоматолог Зоя Арнаутова розповідає про видалення молочних зубів
Запишіться на прийом
Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.
Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00
Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Пт з 10:00 до 18:00
Telegram: @vashzubnoy2
Запишіться на прийом
Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.
Швидка допомога

Наші фахівці знають, як швидко та якісно надати допомогу в найскладніших ситуаціях.

Як найшвидше зателефонуйте нам по телефону, опишіть ваші скарги, підберіть зручний час. Черговий лікар чекатиме вас і зробить все можливе, щоб надати вам допомогу.

Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00

+38 (048) 700 25 52

Viber

Telegram

Контакты