Професійна дентальна імплантація зубів

 • Дентальна імплантація будь-якої складності
 • Імплантація за 3D-шаблонами
 • Кісткова пластика
 • Протезування на імплантатах
від 9 000 грн*
* Ціна вказана на 06.10.2021 і може змінитися з плином часу. Точна вартість послуги буде визначена після консультації лікаря

Є багато способів замінити втрачені зуби, але тільки один з них дозволяє досягти такої ж функціональності та зовнішнього вигляду, як у природних зубів. Дентальна імплантація - найпрогресивніший спосіб стоматологічної реабілітації.

Не важливо, скільки зубів відсутня у пацієнта – один, кілька або всі – і з якої причини так вийшло. Дентальні імпланти використовують для відновлення одного зуба, цілого ряду або в якості основи для знімних протезів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я приблизно у 30% людей у ​​віці 65-74 років відсутні природні зуби. Але починають втрачати зуби значно раніше: пацієнти звертаються до послуг дентальної імплантації в середньому у 28-60 років.

З втратою зубів порушуються функції жування й мови, знижується якість життя. Згодом на місці втраченого зуба стоншується кісткова тканина, сусідні зуби нахиляються в порожній проміжок, інші поступово змінюють своє положення. В особливо складних випадках деформується лицьовий скелет.

Це означає, що відновити зуб після його втрати або видалення не просто бажано – це варто зробити найближчим часом. Якщо затягнути з рішенням, то на відновлення піде більше часу і грошей: доведеться виправляти змінений прикус, відновлювати кісткову тканину.

Дізнайтеся подробиці

 • Що являє собою імплантація зубів
 • Консультація та діагностика
 • Підготовка до імплантації
 • Операція і післяопераційний період
 • Протезування
 • Коли установка зубних імплантатів протипоказана
 • Якою буває імплантація зубів
 • Чому дентальна імплантація краще, ніж класичні методи протезування
 • Кісткова пластика при імплантації
 • 3D-імплантація - моделювання та установка імплантів по 3D-шаблону

Що являє собою імплантація зубів

Все досить просто: в лунку, де раніше знаходився зуб, ставиться стрижень діаметром 3-5 мм, на нього – коронка. Як правило, імплантати виготовляють з титану. Цей матеріал відомий своєю міцністю, легкістю і біоінертністю, завдяки якій імпланти добре приживаються і не мають токсичного впливу.

Ще один технологічний і біоінертний матеріал – оксид цирконію. Вартість імплантації зуба з цирконію вище, але такі імпланти відрізняються естетичністю і прекрасними показниками приживлюваності. Тому їх застосовують, як правило, якщо у пацієнта спостерігається алергічна реакція на метали.

У клініці «Ваш Зубний» віддають перевагу італійським, американським, швейцарським та південнокорейським виробникам імплантів, а також німецьким виробникам матеріалів для протезів (коронок). На сьогодні ці матеріали – золотий стандарт якості, на який рівняється більшість.

Консультація та діагностика

Шлях до здорової та красивої посмішки починається з первинної консультації стоматолога. В обов’язковому порядку збирається анамнез: чим пацієнт хворів в дитинстві, а чим – нещодавно, чи є у нього хронічні захворювання.

Під час розгорнутої консультації пацієнт знайомиться з оптимальними варіантами лікування. Стоматолог дає рекомендації щодо вибору методу, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта, результатів обстеження та протипоказань.

Підготовка до імплантації

Стоматолог відразу ж планує імплантати та коронки, відштовхуючись від того, якими в підсумку повинні вийти зуби. Крім того, коли лікар формує хірургічний протокол, він відразу ж створює шаблони під тимчасові протези. Тому пацієнти, які проходять лікування в нашій клініці, відчувають себе комфортніше в наступні кілька місяців, поки імплантати будуть приживатися. Їм не доводиться перечікувати цей термін без зубів. Це особливо важливо для пацієнтів, яких очікує імплантація переднього зуба.

Наступний етап підготовки – професійна гігієна порожнини рота, і пропустити її ніяк не можна. Як би добре пацієнт не чистив би зуби, профгігієну це не замінить. Стоматолог проведе огляд і діагностику, видалить тверді зубні відкладення і наліт, здійснить протизапальну та ремінералізуючу терапію. При необхідності видалить ті зуби, за які не варто боротися. І вилікує інші – тобто проведе комплексне лікування карієсу, пародонтиту, періодонтиту або пульпіту. Тільки після цього можна починати імплантацію зубів.

Операція і післяопераційний період

Сама по собі операція імплантації зуба займає мінімум часу. Після операції фахівець спостерігає пацієнта протягом двох тижнів: якщо операція була складною, то кожен день, в інших випадках критичними вважають другу, п’яту і чотирнадцяту добу. По завершенні двотижневого терміну ясна вже достатньо зажили, стоматолог може оцінити стан здоров’я пацієнта і спокійно очікувати загоєння кісткової тканини.

Хірургічна конструкція приживається від двох до дев’яти місяців. В ідеальних умовах імплантати в нижній щелепі приживуться за два-три місяці, у верхній – за три – шість місяців. На практиці ці терміни можуть розтягуватися: наприклад, якщо кісткова тканина сильно атрофувалась, і потрібно кісткова пластика або синус-ліфтинг, щоб збільшити її обсяг. У таких випадках строки загоєння збільшуються до шести-дев’яти місяців.

Протезування

Завершальний етап – протезування зубів. Тут варіантів розвитку подій безліч, як і самих протезів.

Варто зазначити, що на всіх етапах доктор інформує пацієнта про правильний догляд за порожниною рота. Для цього він оцінює рівень самостійного чищення зубів, пояснює, виправляє помилки та контролює гігієну зубів і порожнини рота. А також рекомендує додаткові засоби домашнього догляду за зубами і яснами, які потребують дентальний імплантат і протези.

Коли установка зубних імплантатів протипоказана

Процедура імплантації зубів підходить більшості пацієнтів зі здоровими яснами та достатнім обсягом кісткової тканини, щоб закріпити імплантат. Але є ряд обмежень. Перш за все дентальна імплантація протипоказана вагітним і пацієнтам, які проходять лікування онкозахворювань. Крім цього, відносні протипоказання включають:

 • вірусні захворювання – установку імплантів починають не раніше, ніж через два тижні після одужання;
 • захворювання крові;
 • серцево-судинні захворювання;
 • цукровий діабет;
 • захворювання щитовидної залози;
 • інфекційні захворювання;
 • погана гігієна порожнини рота;

Та все це в різній мірі може вплинути на саму операцію, процес відновлення і приживлюваність імплантів. А також позначитися на прийнятті рішень і складанні індивідуального плану лікування лікарем-стоматологом. Тому під час консультації потрібно повідомити лікаря-стоматолога про наявність будь-яких захворювань.

Потрібно пам’ятати, що більшість з цих обмежень – тимчасові. А в разі абсолютних протипоказань варто звернутися за консультацією до лікаря, щоб той міг підібрати альтернативний метод відновлення зубного ряду.

Якою буває імплантація зубів

Навіть при повній відсутності зубів імплантувати можна по-різному, встановивши:

 • два імплантати, до яких буде кріпитися знімний протез;
 • чотири імплантати, до яких буде кріпитися знімний протез – така конструкція супроводжується іншим видом фіксації і вважається більш надійною;
 • шість і більше імплантатів з незнімним протезом;
 • «Один зуб – один імплантат»: дванадцять імплантатів, на кожен з яких буде поставлена ​​коронка – ціна такої установки вище, але це найприродніший, естетичний і комфортний варіант зубних протезів.

Буває, що обсягу кістки не вистачає, а пацієнт не хоче або не має можливості її нарощувати. Для таких пацієнтів в клініці «Ваш Зубний» використовуються новітні методи, що дозволяють встановити імплантати навіть при нестачі кістки.

Наприклад, «All-on-four» – технологія протезування, яка полягає в установці чотирьох імплантатів: двох у фронтальному відділі щелепи та двох в бічних під кутом 45 °, після чого фіксується незнімний протез. Після операції пацієнт іде з клініки з тимчасовими зубами.

Фахівці сімейної стоматології «Ваш Зубний» проводять імплантацію будь-якої складності, в тому числі реімплантацію – виправлення некоректно встановлених штучних коренів. Неправильно встановлені імплантати не просто створюють труднощі для подальшого протезування, але і викликають ускладнення. Досвід наших фахівців допомагає справлятися з такими випадками.

Чому дентальна імплантація краще, ніж класичні методи протезування

Як ми зазначали вище, дентальна імплантація – єдиний спосіб відновлення, який запобігає стоншенню кісткової тканини та в більшості випадків стимулює її зростання. Переваг у методу дійсно чимало. Наприклад, зубна імплантація:

 • довговічна: при грамотній установці прослужить все життя;
 • естетична: фахівці працюють над тим, щоб зубні імплантати та встановлені коронки не відрізнялись від природних зубів;
 • покращує фіксацію знімного протеза: імплантати слугують додатковою опорою;
 • підходить пацієнтам з непереносимістю знімного протеза;
 • дозволяє забути про карієс: коронки вимагають особливого догляду, але разом з тим вони не псуються, як звичайні зуби;
 • не залежить від сусідніх зубів: здорові зуби не доведеться сточувати, як у випадку мостовидного протезування;
 • дозволяє їсти що завгодно, кусати та пережовувати їжу природним чином.

Ціна зубних імплантатів вище, ніж у класичного протезування. Але водночас протезування на імплантатах позбавляє від багатьох турбот і витрат, пов’язаних з альтернативними видами лікування. Грамотно встановлені імпланти слугують все життя, до інших же методів відновлення зубного ряду доводиться вдаватися регулярно, усуваючи одні та ті ж проблеми.

Кісткова пластика при імплантації

Кісткова пластика – це операція по відновленню обсягів кісткової тканини. Зазвичай процедура нарощування кісткової тканини передує імплантації зубів. Її мета – забезпечити достатні обсяги кісткової маси там, де їх, в силу різних причин, не вистачає для якісної імплантації.

До дефіциту кісткової тканини можуть привести: щелепні травми, видалення зубів, запальні процеси в ротовій порожнині. Кістки щелеп також атрофуються з віком при тривалій відсутності зубів і без адекватного жувального навантаження.

Методики відшкодування обсягу кісткової тканини мають свої нюанси залежно від того, на нижній або верхній щелепі необхідно проводити відновлення тканин, що з себе представляє зона васкуляризації – яке там кровопостачання, які краще підійдуть матеріали. У нижній щелепі, в області ділянок кортикальних кісток, завжди складніше, тому що там слабкіше кровопостачання і місце операції повільніше заживає.

3D-імплантація - моделювання та установка імплантів по 3D-шаблону

Шаблон для 3D-імплантації зубів – це конструкція, яка дозволяє встановити зубні імплантати з точністю до міліметра в тій позиції, яка передбачена планом лікування. Виглядає він як капа з гільзами – через них просвердлюються отвори в кістці під імпланти. Використання шаблону допомагає лікареві створити візуалізацію кінцевого результату до початку проведення стоматологічної операції.

При створенні шаблонів використовується технологія 3D-моделювання, при якій позиціювання імплантів точно відповідає жувальному навантаженню, яке вони отримують через коронки при жуванні.

Шаблони бувають надесневими та накістковими (розрізняються, відповідно, способом кріплення). Шаблони з опорою на ясна – більш щадні, в той час, як накісткові – травматичні та використовуються лише тоді, коли анатомічні особливості (м’яка, рухома ясна, ступінь пружності якої неможливо розрахувати на комп’ютері) не дозволяють використовувати інший метод.

Переваги 3D-імплантації

Інноваційна технологія навігаційної хірургії за рахунок 3D-шаблонів допомагає забезпечити безпеку і позитивний результат дентальної імплантації. А також зводить до мінімуму ймовірність хірургічних помилок при установці імплантів, таких як ушкодження нервів або сусідніх зубів; провали імплантів в гайморову пазуху; неправильне позиціонування, що надалі заважає успішному протезуванню.

3D – імплантація має цілий ряд переваг:

 • Мінімізує ризик травми, післяопераційних набряків.
 • Покращує загоєння за рахунок того, що імплантація може проводитися без розрізів. При класичному протоколі вони необхідні, щоб візуально контролювати правильність глибини установки імплантів. Якісний шаблон дозволяє стоматологу уникнути цієї процедури.
 • Дає більш прогнозований результат при складній анатомії ротової порожнини.
 • Дозволяє хірургу одномоментно встановити велику кількість імплантів, при цьому значно скорочується час проведення операції, і пацієнт може в той же день піти додому з тимчасовими протезами. При цьому установка одного імплантату з використанням шаблону може тривати довше, ніж без нього, через підготовчих процедур.

Таким чином, складна анатомія щелепи, необхідність одномоментної установки великої кількості імплантів і бажання піти в той же день з клініки з тимчасовим зубом – головні показання до імплантації по 3D-шаблоном.

3D-імплантація серед послуг сімейної стоматології «Ваш зубний»

Навігаційна хірургія і 3D-шаблони активно використовуються в стоматологічній клініці «Ваш зубний» в Одесі при імплантації зубів.

В сімейної стоматології «Ваш зубний» операції по 3D-шаблоном проводить головний лікар, сертифікований фахівець, хірург-стоматолог Андрій Валерійович Біда. Здійснивши понад 3000 імплантацій, він точно знає, який саме протокол лікування найкраще відповідає потребам пацієнта, може відповісти на всі питання, пояснити переваги та ризики кожної процедури.

Ось основні етапи цієї процедури в нашій клініці:

 • Діагностика.
 • Зняття відбитків верхньої та нижньої щелепи з оклюзією – реєстрацією співвідношення щелеп по відношенню один до одного.
 • Комп’ютерна томографія щелеп. Спеціальне обладнання несе мінімальне променеве навантаження і повністю безпечно для вашого здоров’я.
 • Електронне сканування зубів (оскільки томограф не враховує рельєф м’яких тканин).
 • Поєднання даних в комп’ютерній програмі та створення діагностичних моделей з урахуванням товщини слизової оболонки.
 • Віртуальне планування: визначаються точні координати установки імплантату з урахуванням анатомічних особливостей (займає 3-5 робочих днів). Кожен імплант позиціонується з урахуванням ортопедичної та хірургічної доцільності.
 • Друк шаблону на спеціальному 3D-принтері, а це значить стовідсоткова відповідність 3D-моделі.
 • Безпосередньо установка імпланту (або імплантів) заздалегідь обумовленої моделі та вартості.
 • При необхідності – установка тимчасових зубних протезів, акрилових або композитних, за допомогою гвинтової фіксації. Тимчасові зубні протези використовуються до повного приживлення імплантів. Цей процес займає від 3 до 9 місяців, в залежності від покриття, що використовується в імплантатах, їх кількості та конфігурації постійних протезів. Після чого гвинтова фіксація дозволяє зняти тимчасові зуби, зробити необхідні зліпки та вимірювання, повернути протези на місце і приступити до виготовлення постійних конструкцій, а також проводити проміжні «примірки».
 • Для підготовки до операції пацієнту також можуть бути надані рекомендації з гігієни порожнини рота, обов’язково буде проведена санація – лікування запальних процесів і видалення нежиттєздатних залишків зубів.

Але 3D-імплантація, як і дентальна імплантація, має ряд протипоказань.

Абсолютні протипоказання:

 • Захворювання крові та кровотворних органів (наприклад, порушення згортання крові).
 • Захворювання центральної нервової системи, психічні захворювання.
 • Онкологія.
 • Імунопатологічні стани.
 • Системні захворювання сполучної тканини: системна червона вовчанка, склеродермія, ревматичні, ревматоїдні та інші.
 • Туберкульоз і його ускладнення.
 • Деякі захворювання слизової оболонки порожнини рота: хронічний рецидивуючий афтозний стоматит, червона вовчанка, пухирчатка, синдром Шегрена та інші.
 • Цукровий діабет I типу.
 • Гіпертонус жувальних м’язів, бруксизм.

Відносні протипоказання:

 • Карієс.
 • Гінгівіт (запалення ясен інфекційної та неінфекційної природи).
 • Незадовільна гігієна порожнини рота.
 • Маргінальний періодонтит (запалення тканин, що оточують зуби).
 • Патологічні прикуси.
 • Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (артроз, артрит).
 • Виражена атрофія або дефект кісткової тканини альвеолярного відростка.
 • Куріння, алкоголізм, наркоманія.
 • Вагітність.

В яких випадках дентальна імплантація – найкраще рішення

Порушення безперервності зубного ряду або, простіше кажучи, відсутність від 1 до 13 зубів в зубній дузі – одна з найбільш серйозних проблем, з якими люди звертаються в стоматологічну клініку. Причинами такої плачевної ситуації можуть стати:

 • Карієс.
 • Пародонтит.
 • Механічна травма.
 • Загальні захворювання організму (цукровий діабет, ревматоїдний артрит, гіпертонічна хвороба).
 • Вік.
 • Відсутність зубів також заважає правильно жувати та говорити, сильно погіршуючи якість життя й спілкування. Ось чому так важливий правильний догляд за ротовою порожниною і своєчасне звернення до стоматолога.

При відсутності зубів у великій кількості необхідністю стає зубний протез. Сучасне протезування за допомогою імплантації забезпечує стійкість конструкцій, їх довговічність і гарантований результат, на відміну від знімних протезів, відомих людству вже кілька тисяч років.

Імплант – це стрижень довжиною 6-15 мм і діаметром 3-5 мм, на який надалі ставиться коронка. Такий спосіб протезування дає кращий естетичний результат, довговічність, не впливає на сусідні зуби, а головне – відновлює функцію жування в її природному вигляді.

Поширені запитання

Напевно Вас хвилюють питання, які вже виникали у інших пацієнтів. Перегляньте відповіді на них, але якщо є сумніви – 
просто зв'яжіться з нами!

 • Чи боляче ставити імплант зуба?

  Зовсім ні – це підтверджують і відгуки пацієнтів. Насправді імплантація менш травматична, ніж видалення зуба, займає небагато часу, а сучасні методи анестезії позбавлять від зайвих тривог і хвилювань.

 • Якими бувають ускладнення дентальної імплантації?

  Статистично ускладнення після установки імплантів зустрічаються вкрай рідко. Вони пов’язані із запаленнями та інфекціями в місці впровадження імплантату, найпоширеніше ускладнення – переімплантит. Це інфекція, яка супроводжується ураженням м’яких і кісткових тканин і поступовим руйнуванням щелепної кістки, через що імплант буде відкинутий.

  Ускладнень можна уникнути. По-перше, якщо ретельно вибрати фахівця з дентальної імплантації в Одесі: з належною кваліфікацією, досвідом у використанні сучасних методик, такого, що використовує матеріали високої якості. По-друге, якщо регулярно чистити зуби та не пропускати оглядів.

 • З якого віку можна ставити імпланти?

  Як правило, з вісімнадцяти років. Для тих, хто молодше, лікар-стоматолог підбере альтернативний варіант ортопедичної допомоги. Надалі тимчасовий метод відновлення зубного ряду можна замінити дентальною імплантацією.

Влог Вашого Зубного

 • Ірина Хілініченко: імплантації і повна реставрація зубів
 • Хірург-стоматолог Андрій Біда про дентальної імплантації, частина 2
 • Оксана Бутенко про видалення зуба: «Доктор, невже це все?»
 • Анастасія Рекецкая: «Ще зовсім недавно панічно боялася стоматологів»
 • Наша пацієнтка з Канади Олена Мачтакова розповідає про свій досвід лікування в Сімейної стоматології «Ваш Зубний»
 • Дентальная імплантація - ваша здорова посмішка
 • Імплантація — прогресивний метод відновлення жувальної ефективності
 • Імплантація зубів - кращий подарунок для батьків
 • Імплантація зубів: технологія, догляд, переваги

Запишіться на прийом

Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.

Контакти наших стоматологій в Одесі

Телефон:
+38 (073) 700 25 52
Час роботи:
Пн - Пт з 9:00 до 20:00

Telegram: @vashzubnoy

Пошта: vashzubnoy@gmail.com

Запишіться на прийом

Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.

Швидка допомога цілодобово

Наші фахівці знають, як швидко і якісно надати допомогу в найскладніших ситуаціях, в будь-який час доби.

Якнайшвидше зателефонуйте нам по телефону, опишіть ваші скарги, підберіть зручний час. Черговий лікар чекатиме вас і зробить все можливе, щоб надати вам допомогу.

Телефон:
+38 (048) 700 25 52
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00

Цілодобово 24/7‬‬

+38 (048) 700 25 52

Viber

Telegram

Контакты