Візерунок із зірок

Установка брекетів і виправлення прикусу

  • Ортодонтичні конструкції
  • Всі види брекет-систем
від 18 000 грн*
* Ціна вказана на 01.10.2022 і може змінитися з плином часу. Точна вартість послуги буде визначена після консультації лікаря
Візерунок з крапок Візерунок з крапок

Рішення поставити брекети позитивно позначається на подальшому житті: на здоров'ї, зовнішності, самооцінці. Не дарма багато пацієнтів після їх установки починають більше посміхатися.

Сучасних способів корекції прикусу – зовсім не мало. До них відносяться і пластинки, і капи, і трейнери – з’ємні ортодонтичні конструкції, і брекети. Всі вони застосовуються в різних випадках і по-своєму ефективні, але найбільше можливостей – у брекетів.

Капи вирівнюють окремі групи зубів, в основному, фронтальні – передні зуби, які легко піддаються вирівнюванню. Їх використовують в будь-якому віці, часто – в підлітковому, для усунення дефектів прикусу. А ще – для захисту від бруксизма, або зубного скреготу. Трейнери, капи та платівки найбільш затребувані в дитячому і підлітковому віці, і часто служать першим етапом у виправленні прикусу.

Брекети ж успішно застосовують для виправлення проблем з прикусом будь-якої складності і корекції деформацій. Брекети ставлять пацієнтам як з вродженими, так і з набутими дефектами. В тому числі, з деформаціями, викликаними неправильною формою або будовою зуба, його неправильним положенням щодо інших зубів або положенням в лунці. І, нарешті, брекети виправляють деформації, викликані відсутністю або втратою зуба.

Фонове фото послуги стоматолога

Дізнайтеся подробиці

  • Через що формується неправильний прикус?
  • Чому важливо виправляти прикус?
  • Види брекет-систем
  • Етапи установки брекетів
  • Що чекає пацієнта після установки брекетів
  • Що відбувається після зняття брекетів
  • Як вирівняти зуби капами?

Через що формується неправильний прикус?

Шкідливі звички в дитячому віці – наприклад, закусування губи або сторонні предмети в роті – часто ведуть до неправильного формування прикусу. І звичок, які можуть так чи інакше позначитися на формуванні кісткової тканини і прикусу, безліч. Наприклад, дитина може дихати через рот, закушувати верхню чи нижню губу, смоктати палець, прокладати язик між зубами, – а батьки при цьому можуть не знати, як це позначиться на здоров’ї зубів.

Крім цього, на неправильне формування прикусу впливають вуздечки – верхньої, нижньої губи або язика. Коротка вуздечка верхньої губи призводить до того, що передні зуби рухаються вперед, між ними з’являється щілина – діастема.

Для формування прикусу дуже важливо, щоб у дитини було нормальне носове дихання. Якщо воно порушується через часті хвороби, а рот при цьому постійно відкритий, то щелепи розвиваються неправильно.

Нарешті, на формування прикусу впливає генетична схильність.

Чому важливо виправляти прикус?

Неправильне змикання зубів загрожує не тільки косметичним дефектом. Патологічний прикус призводить до стоматологічних проблем: сточування, стирання і сколювання емалі, випадання пломб, розхитування і випадання зубів, захворювань ясен і пародонту. Крім цього він тягне за собою головні болі, спотворення овалу обличчя, міміки й мови.

Неправильне розташування зубів може призвести до розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту і ЛОР-захворювань, наприклад, синуситів або фарингіту.

Важливо пам’ятати, що такі проблеми краще вирішувати якомога раніше. Тому починати відвідування ортодонта потрібно з п’яти – шести років, а проблеми з прикусом вирішувати до того, як щелепи остаточно виростуть і сформуються.

Брекети допомагають вирішити безліч проблем прикусу, а неправильний прикус – це не тільки естетична проблема: він безпосередньо впливає на здоров’я зубів. І застосовують їх в будь-якому віці. Наприклад, пацієнти старшого віку ставлять брекети, щоб потім перейти до ортопедичного лікування. Таким пацієнтам важливо скорегувати деформації зубного ряду перед тим, як починати протезування. Брекет-системи вирівнюють зуби в трьох площинах, відновлюють функціональність зубного ряду і дають відмінний естетичний результат.

Види брекет-систем

Крім звичних металевих брекетів, є й інші варіанти. Керамічні та сапфірові системи майже непомітні: перші, максимально близькі до кольору зубів, другі – прозорі. Для будь-якого з видів використовуються біоінертні матеріали, які не викликають відторгнення організмом.

Вартість керамічних і сапфірових брекетів вище, ніж металевих, але разом з тим вони більш естетичні. І так само надійні: при виготовленні керамічних використовують високоміцну кераміку, сапфірові виготовляються з монокристалічних сапфірів.

Етапи установки брекетів

На консультації стоматолог виключить протипоказання до постановки брекетів. Це може бути рухливість зубів, тоді пацієнтові потрібна підготовка перед ортодонтичним лікуванням. Найчастіше установка брекет-систем не актуальна для пацієнтів з дентальними імплантатами та протезами. Але є і виключення – тоді імплантати служать опорою для брекетів.

Перше, що потрібно зробити, якщо збираєтеся поставити брекети – це санувати порожнину рота. Це означає, що потрібно вилікувати всі наявні стоматологічні захворювання, будь то карієс, пульпіт або гострі запальні процеси. Комплексна санація включає і професійну чистку.

Плануючи ортодонтичне лікування, лікар приймає рішення – прибирати або не прибирати зуби мудрості. Не потрібно жаліти, якщо стоматолог пропонує видалити всі чотири вісімки – при їх неправильному зростанні все ортодонтичне лікування може зійти нанівець. Якщо зуби мудрості дістопірованни, тобто займають неправильне положення, якщо вони не прорізуються або прорізані не до кінця, то їх потрібно видаляти.

Установка брекетів займає приблизно 60 хвилин для однієї щелепи. Перед безпосередньо установкою стоматолог фотографує зуби, знімає діагностичні відбитки, з яких відливаються гіпсові моделі. Це робиться для того, щоб відслідкувати прогрес – спостерігати, як змінюється розташування зубів під час лікування. А також для того, щоб оцінити вихідне положення і спрогнозувати правильне змикання щелепи.

До кожного зуба підбирається індивідуальний замочок, який фіксується на фотополімерний матеріал. Після цього ставиться ортодонтична дуга, якій заздалегідь надається оптимальна для зубного ряду форма. Для звичайних брекетів дуга фіксується гумкою. Якщо брекети самолігуючі, або безлігатурні, то дугу утримує спеціальних замок. Від технології кріплення в подальшому залежить те, як часто доведеться відвідувати ортодонта для корекцій.

Лікар обов’язково розповість, як правильно доглядати за брекетами і порожниною рота, як часто ходити на корекції.

Що чекає пацієнта після установки брекетів

Всупереч поширеним переживанням, з брекетами можна жити повним життям, нормально їсти (лише з невеликими обмеженнями в твердій їжі) і спілкуватися. Дві речі, про які варто при цьому пам’ятати – це регулярні огляди у ортодонта і ретельна гігієна порожнини рота.

Як правило, зі звичайними брекетами відвідувати стоматолога варто раз в три тижні. Якщо брекети самолігуючі, то приходити на огляд потрібно рідше – раз в три-чотири місяці. Це зручно для тих пацієнтів, які йдуть в рейс, їздять у відрядження, живуть в іншому місті, іншій країні. Або ж для тих, хто лінується часто приходити в клініку на корекції. Відповідно і ціна безлігатурних брекетів – вище традиційних.

Регулярне відвідування ортодонта – обов’язкова умова. Лікар спостерігає за рухом зубів, вчасно змінює силу тяги, щоб вони вирівнювалися. Якщо пропускати регулярні візити, то лікування може затягнутися, і замість року брекети доведеться носити довше півтора років.

Після установки брекетів деякі місця стають важкодоступними для звичайної щітки. Щоб підтримувати гігієну порожнини рота, потрібно користуватися ортодонтичними щітками і спеціальними йоржиками.

Ще одна незамінна річ для чищення зубів з брекетами – це іригатор. Він видаляє наліт і залишки їжі навіть у важкодоступних місцях за рахунок тугого струменя води. Чистити зуби з його допомогою приємно – і дуже зручно, якщо є брекети. Іригатор не тільки допомагає вичищати важкодоступні місця, а й проводить гідромасаж ясен. Це важливо тому, що ясна дуже часто страждають під час носіння брекетів, запалюються, неправильно зростають, а іригатор допомагає впоратися з такими проблемами.

Розібратися в тому, які додаткові кошти для догляду можуть знадобитися пацієнту, допоможе лікар. Він же буде спостерігати, наскільки добре пацієнт справляється з чищенням в домашніх умовах, і дасть рекомендації.

Що відбувається після зняття брекетів

Коли настає довгоочікуваний момент, стоматолог знімає брекет-систему, очищає зуби від фотополімерного матеріалу і полірує їх – це безболісна процедура. Після зняття системи важливо зафіксувати поточне, правильне положення зубів, дочекатися, щоб ефект стабілізувався. Якщо цього не зробити – зуби почнуть рухатися назад, і незабаром доведеться почати лікування заново.

Фіксують нове положення зубів за допомогою ретейнера – спеціальної шини, яка клеїться на внутрішню поверхню зубів, як правило, на шість передніх. Виглядає ретейнер як тонкий дріт, закріплений за допомогою композитного матеріалу. Ретейнер стабілізує зуби і при цьому залишається непомітним, не створює дискомфорту, не вимагає обмежень в харчуванні або догляді.

Залежно від особливостей прикусу та інших свідчень, після зняття брекет-системи може знадобитися капа. Ретенційна капа виготовляється з прозорого полімерного матеріалу і надягається на ніч.

Як вирівняти зуби капами?

Якщо ви прийняли рішення взятися за ваші зуби і нарешті «вибудувати» їх як слід, сміливо вирушайте на консультацію до стоматолога в клініку «Ваш Зубний».

Лікар оцінить масштаб проблеми і можливість її корекції за допомогою капи Invisalign. Абсолютних протипоказань у елайнеров немає, але ми ще раз підкреслюємо, що не всі дефекти можуть виправити капи Инвизилайн, якби нам того не хотілося. Повернути зуб навколо осі або усунути сильну скупченість можуть тільки брекети, які зараз також дуже різноманітні і щадні.

Призначивши клієнту виправлення прикусу елайнери для зубів, ортодонт зробить зліпок щелепи. І в подальшому згідно з ним буде «зрушувати» зуби в бік необхідного результату, а в спеціальній лабораторії за цими моделями особисто під вас підженуть капи з прозорого гипоалергенного биополимера. План лікування, розбитий на етапи, обов’язково узгоджується з вами, тому боятися хвилюючою невідомості не варто.

У клініці «Ваш Зубний» ми використовуємо індивідуально змодельовані капи, що допомагає досягти максимально точного результату, адже двох однакових посмішок не буває.

Поширені запитання

Напевно Вас хвилюють питання, які вже виникали у інших пацієнтів. Перегляньте відповіді на них, але якщо є сумніви – 
просто зв'яжіться з нами!

  • Як довго потрібно носити брекети?

    В середньому, пацієнти сімейної стоматології «Ваш Зубний» носять брекети рік – півтора. Однак в складних випадках, наприклад, через специфічні порушення прикусу в дорослому віці, лікування з видаленням зубів, носіння брекетів може зайняти більше часу. Разом з тим, якщо пацієнт пропускає регулярні огляди у ортодонта, то і лікування затягується.

  • Як рано можна ставити брекет-системи?

    Як правило, установка брекетів починається після того, як прорізалися корінні зуби, а кісткова тканина ще не встигла до кінця сформуватися. До цього аномалії зубних рядів виправляють за допомогою пластинок, кап і трейнерів.

    Лікарі-ортодонти рекомендують ставити брекети якомога раніше – до чотирнадцяти років – щоб лікування було максимально швидким і ефективним.

    У виняткових випадках ставлять і в більш ранньому віці, починаючи з семи – восьми років. У таких випадках брекети кріпляться тільки на передні різці. Такі ситуації виникають вкрай рідко.

Влог Вашого Зубного
  • Превью запису влога Стоматолога
    Александр Филиппов про брекетах та враженнях від Семейної стоматології «Ваш Зубний»
  • Превью запису влога Стоматолога
    Юлія Преснякова про своє досвіду навчання у Семейній стоматології «Ваш Зубний»
  • Превью запису влога Стоматолога
    Наша пацієнтка з Канади Олена Мачтакова розповідає про свій досвід лікування в Сімейної стоматології «Ваш Зубний»
  • Превью запису влога Стоматолога
    Як працюють брекети
  • Превью запису влога Стоматолога
    Брекети псують зуби: розвінчуємо міф
  • Превью запису влога Стоматолога
    Ортодонтія: виправлення прикусу - набагато важливіше, ніж ви думаєте
  • Превью запису влога Стоматолога
    Причини формування неправильного прикусу
  • Превью запису влога Стоматолога
    Як зробити ідеальну посмішку: цифрова стоматологія в ортопедії
Запишіться на прийом
Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.
Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00
Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Пт з 10:00 до 18:00
Telegram: @vashzubnoy2
Запишіться на прийом
Після відправки форми з вами зв'яжеться адміністратор і узгодить час для запису на прийом лікаря
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності. Адміністрація веб-сайту не розголошує і не передає персональні дані користувачів третім особам без згоди їхнього власника.
Швидка допомога

Наші фахівці знають, як швидко та якісно надати допомогу в найскладніших ситуаціях.

Як найшвидше зателефонуйте нам по телефону, опишіть ваші скарги, підберіть зручний час. Черговий лікар чекатиме вас і зробить все можливе, щоб надати вам допомогу.

Телефон:
Адреса:
Час роботи:
Пн - Нд з 9:00 до 19:00

+38 (048) 700 25 52

Viber

Telegram

Контакты