Вибираючи матеріал для виготовлення коронок, стоматологи повинні враховувати вимоги до зовнішнього вигляду конструкції і такі особливості посмішки, як оклюзія, положення в статиці і в русі. На вибір матеріалу також впливає і те, яку функцію виконує зуб, який потребує протезуванні.
Але не тільки естетика і функціональне навантаження майбутньої коронки повинні братися до уваги фахівцем.

Я впевнений, одним з найважливіших навичок, яким досконало повинен володіти професійний стоматолог, є клінічне мислення. Це здатність лікаря враховувати всі клінічні фактори в ході вибору оптимальної тактики лікування.

Щоб не вдаватися в деталі теорії медичної практики, розповім вам одну повчальну історію. У головній ролі – дівчина, якій двічі переробляли коронки на нижній щелепі, але кожен раз результат був плачевним. Не минало й тижня, як на новеньких металокерамічних коронках утворювалися відколи. У пошуках вирішення цієї проблеми дівчина звернулася в Сімейну стоматологію «Ваш Зубний».

«Доктор !, – сказала дівчина, – у мене проблема. Тиждень тому мені поставили коронки, але вони скололися».

«Чому ви прийшли до нас, а не звернулися до лікаря, який лікував вас?» – запитав я.

«Лікар, який мене лікував, вже один раз переробляв роботу – спиляв перші коронки і замінив на нові. Але все повторилося, скололи з’явилися знову. Тому він порадив звернутися до іншого фахівця ».

Почали розбиратися. Оглянувши пацієнтку і виявивши на верхній щелепі коронки з цирконію на імплантатах – якраз над нашими проблемними коронками, я задав питання:

«Протезування на верхній і нижній щелепі відбувалося одночасно? Коронки на імплантатах і коронки на нижніх зубах встановлював один і той же доктор? »

«Ні, протезування робили різні доктора в різний час», – відповіла дівчина.

Картина прояснилася. Доктор, який встановлював на нижню щелепу коронки з металокераміки, не врахував проведене раніше протезування на верхній щелепі. Верхні цільно-анатомічні коронки з цирконію під час змикання щелепи своїми гострими, красиво змодельованими буграми б’ють по металокераміці і розколюють її! І скільки ви не переробляйте – це не допоможе.

Єдиний варіант вирішення цієї проблеми – установка цільно-анатомічного цирконію на нижні зуби. Причому в обов’язковому порядку необхідно враховувати процес жування. Адже при бічних рухах щелепи коронки на імплантатах, які пов’язані між собою (3 коронки армовані), дають певне навантаження на зуби нижньої щелепи. І в гіршому випадку це могло привести до втрати зубів. Так що скол коронок при такому положенні справ – ще не найгірший результат.